U gradu Samoboru održana je osma sjednica Gradskog vijeća, na čijem su se dnevnom redu našle 32 točke. Kao najvažniju točku treba izdvojiti prvi ovogodišnji rebalans proračuna.
Proračun uvećan za 14 i pol milijuna kuna
Vijećnici su većinom glasova usvojili prijedlog izmjena i dopuna Proračuna Grada Samobora za 2022 godinu i projekcije za 2023. i 2024. godinu. Nakon rebalansa Proračun Grada Samobora za ovu godinu iznosi 345 milijuna kuna.

“Zahvaljujem vijećnicima što su u većini podržali predloženi rebalans koji se morao napraviti zbog raznih tehničkih stvari koje imamo u gradu. Inicijalni proračun je uvećan za 14,5 milijuna kuna, a sredstva su dodijeljena odjelu za komunalne djelatnosti i odjelu za gospodarstvo, razvoj i projekte Europske unije.” Pojasnio je Petar Burić.
Vijećnik HSS-a Željko Stanec predložio je da je, sukladno rastu cijena energenata i rastu troškova, trebalo možda u proračunu osigurati sredstva za samoborsko gospodarstvo.

“Nismo u rebalansu proračuna vidjeli niti jednu stavku pomoći gospodarstvu, odnosno nekakvu kompenzaciju tih budućih troškova. Vidimo na tržištu u kojoj su mjeri energenti porasli od plina pa do električne energije. To smo sugerirali vladajućima, jer naše gospodarstvo je jedino koje puni proračun.” zaključio je Stanec.
Zamjenik gradonačelnice vezano na ovu sugestiju od strane HSS-a rekao je: ” Svjesni smo važnosti naših gospodarstvenika i poduzetnika u punjenju gradskog proračuna, te smo mi u Gradu već krenuli raditi na novim subvencijama i modelima pomoći.”