Udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata Krapine – HVIDRA obilježila je 25 godina djelovanja pa su tim povodom na gradskom groblju u Krapini zapaljene svijeće te otvoreni 4. Sportski susreti ratnih vojnih invalida i branitelja KZŽ.
Gradonačelnik Grada Krapine Zoran Gregurović rekao je da se prisjećamo žrtava Domovinskog rata čime se odaje počast uz poruku da se branitelje neće i ne smije zaboraviti.
Mladen Gregurović, izaslanik potpredsjednika Vlade i ministarstva branitelja svojim dolaskom također je odao počast naglasivši da ministarstvo jako dobro surađuje s HVIDRA-om. Pročelnica županijskog upravnog odjela za branitelje Martina Gregurović Šenjug napomenula je da, iako Zagorje nije izravno bilo pogođeno ratom, zagorski branitelji sudjelovali su praktički na svim bojištima na području Republike Hrvatske te da na području županije djeluje 30-ak braniteljskih udruga.
Predsjednik Udruge HVIDRA Krapina Gabrijel Kosalec rekao je kako se ove godine sportske igre održavaju u Donjoj Šemnici koja je dala dva heroja: Ivicu Krepelnika koji je poginuo u Okučanima i Stjepana Paraminu koji je poginuo u Vukovaru.
Župan Željko Kolar podsjetio je da se ove godine obilježava i 30. godišnjica formiranja Oružanih snaga Republike Hrvatske te je ujedno i otvorio sportske susrete
. Tako su se branitelji okušali u pikadu, stolnom tenisu i stolnom nogometu, visećoj kuglani, šahu i belotu, a sveukupno se okupilo 12 udruga.