Dramski studio Max Teatar otvorio je rad profesionalnih kazališnih predstava s profesionalnim glumcima pa se tako u Novim Dvorima održala praizvedba predstave “Po istinitom događaju” glumca Pere Juričića što je ujedno i njegov autorski projekt.
Juričić je predstavu posvetio glumcu Ivi Serdaru koji je bio preteča tzv. Stand-up ili kontakt predstava s publikom. Predstava obuhvaća crtice iz Juričićeva života te sva njegova životna i glumačka iskustva. Glumac Juričić poznat je i najmlađima zahvaljujući sinkronizaciji brojnih crtića, posebice Kralja Lavova.
Voditeljica Max Teatra Marina Kostelac ima daljnje planove pa tako priprema prvi kazališni ljetni kamp u Kostreni, a nakon kratkog odmora slijedi premijera predstave “Manca o tri ljubavi” Antuna Šoljana, zatim projekt “Ulicama grada” u kojem će sudjelovati dvanaest profesionalnih glumaca, a krenut će i upisi u dramski studio te se nastavlja rad škole glume.