Prihvaćanjem naše Police privatnosti prihvaćate kolačiće i Uvijete korištenja.
Accept
TV ZAPADTV ZAPAD
Aa
  • Naslovna
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Događanja
  • Intervju
  • KONTAKT
  • TV UŽIVO
Čitanje: Crveni križ Samobor održao smotru i pokazao sve svoje akcije
Podijeli
TV ZAPADTV ZAPAD
Aa
  • Naslovna
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Događanja
  • Intervju
  • KONTAKT
  • TV UŽIVO
Tražilica
  • Naslovna
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Događanja
  • Intervju
  • KONTAKT
  • TV UŽIVO
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
TV ZAPAD > Blog > Događanja > Crveni križ Samobor održao smotru i pokazao sve svoje akcije
DogađanjaIzdvojenoVijesti

Crveni križ Samobor održao smotru i pokazao sve svoje akcije

Mirna K
Mirna K 9. svibnja 2022.
Objava 2022/05/09 at 7:48 PM
Podijeli
6 Min čitanja
Podijeli

Povodom Svjetskog dana Crvenoga križa, koji se obilježava osmog svibnja, Crveni križ Samobor odlučio je ove godine svoje akcije dovesti na jedno mjesto. Održana je tako manifestacija koja je pokazala što sve rade tijekom godine.

Contents
Na 13 mjesta prikazano kako se pruža prva pomoćSvjetski dan Crvenoga križa po Henryju DunantuZa sve službe izuzetno teške protekle tri godinePohvale idu ravnateljici Crvenoga križa Samobor

“Naša dva projekta financirana sredstvima iz Europske unije, Gero centar Crvenoga križa za starije, Klub mladih, Hiža Crvenoga križa za sve naraštaje, naravno darivanje krvi…”, nabrojao je tek dio Edi Kirschenheuter, predsjednik Crvenoga križa Samobor.

Edi Kirschenheuter, predsjednik Crvenoga križa Samobor

Na 13 mjesta prikazano kako se pruža prva pomoć

Usto, na smotri je na 13 mjesta prikazano kako se sve može pružiti prva pomoć. Posjetitelji su to mogli i isprobati.

“Mogu se sami okušati i možda pokušati podsjetiti na znanje koje imaju otprije. Isto tako, tu nam je i interventni tim; vrlo važan u kriznim situacijama. Oni podižu šator da se vidi koliko su spretni, brzi i uvježbani za nenadane akcije kojih nažalost ima dosta. Tu su i nordijske hodačice; najaktivnije članice naših projekata financiranih sredstvima iz Europske unije”, rekao je Kirschenheuter.

Svjetski dan Crvenoga križa po Henryju Dunantu

Svjetski dan Crvenoga križa dan je kada je rođen osnivač Crvenoga križa, Henry Dunant. Tim povodom Crveni križ Samobor napravio je predočenje onoga što nije izravno vezano uz krizne okolnosti kada njihovi dobrovoljci u uniformama jure gradom u kombijima i prevoze humanitarnu pomoć ili što god je potrebno.

“Lijepo je i potrebno da ljudi vide kako smo otvoreni prema svima; komu god tko u sebi osjeti poriv humanosti i solidarnosti”, rekao je Robert Markt, izvršni predsjednik Hrvatskoga Crvenoga križa.

Robert Markt, izvršni predsjednik Hrvatskoga Crvenoga križa

Tako Crveni križ i njegova društva one koji u sebi osjete tu čovječnost mogu iskoristiti kao alat u provedbi zadovoljavanja potreba ranjivih skupina. Svi ju imamo u sebi, samo je pitanje trenutka kada će izaći na vidjelo i kada ćemo poželjeti pružiti ruku pomoći nekomu komu vidimo da je ta pomoć potrebna.

Za sve službe izuzetno teške protekle tri godine

Crveni križ, vatrogasce i hitne službe nažalost smo nedavno imali prilike vidjeti na djelu. Ipak, radi se i kada to ne vidimo.

“U posljednje tri godine itekako smo imali prilike kada smo pokazali koliko je dobro da društvo ima Crveni križ i da uz sve institucije s kojima surađujemo, Hrvatsku gorsku službu spašavanja i vatrogasce, djelovati u pomoći tijekom kriznog događaja. Ali, da, mnogo je aktivnosti koje obavljamo i inače”, kazao je Markt.

Na smotri su bili prisutni dobrovoljci iz Samobora, Stupnika i Svete Nedelje na području kojih djeluje Gradsko društvo Crvenoga križa Samobor. Pokazali su tako dobru međusobnu suradnju, a povrh svega, na smotri su im se priključili gosti iz Zagreba i ostatka Zagrebačke županije.

“Veselimo se što vrijedno rade te su ponos Grada Samobora, a vjerujem da je tako i u ostalim gradovima”, kazao je Petar Burić, zamjenik gradonačelnice Grada Samobora.

Petar Burić, zamjenik gradonačelnice Grada Samobora

“Imamo prekrasnu suradnju s Crvenim križem. Mislim da je po tom pitanju mnogo zaslužna i ravnateljica, puna entuzijazma, koja stalno nudi nove projekte koji pak sve pokreću”, dodao je Gabrijel Deak, zamjenik gradonačelnika Grada Svete Nedelje.

Gabrijel Deak, zamjenik gradonačelnika Svete Nedelje

Pohvale idu ravnateljici Crvenoga križa Samobor

Grad Sveta Nedelja prati svoju ravnateljicu Crvenoga križa Samobor, Anicu Francetić Kufrin, a i partneri su u nekoliko projekata Europske unije. Također ih novčano podupiru.

“Vrlo dobru suradnju imamo i u onim kriznim trenucima kada smo možda najpotrebniji. Smatram to odnosom koji treba njegovati i nadograđivati”, dodao je Deak.

Anica Francetić Kufrin, ravnateljica Crvenoga križa Samobor

Članovi Gradskog društva Crvenoga križa Samobor vrlo su ažurni, pogotovo u suradnji s udrugama. Ono što je najvažnije, u aktivnosti su uključeni mladi.

“Mogao bih reći da Klub mladih iz dana u dan raste. Oni su vrlo vrijedni u ovim kriznim okolnostima. Slažu pakete, pomažu Ukrajincima, u epidemijskom vremenu nosili su lijekove, kupovali namirnice ljudima koji sami nisu mogli… Istovremeno se vesele, a putem aktivnosti koje provodi Crveni križ Samobor mnogo toga nauče o životu. Sve ih je više. Dođu dvoje, troje ili četvero, pa povuku ostale”, osvrnuo se predsjednik Društva na mlade članove.

“Drago mi je vidjeti da su se mladi također uključili. Velik ih je broj te se nadam da će ostati vrijedno raditi u Crvenom križu. Hvala im što volontiraju i pomažu onima kojima je najviše potrebno”, nadovezao se zamjenik gradonačelnice.

Kada bismo sada krenuli nabrajati aktivnosti koje Crveni križ obavlja, zaista bi potrajalo. Ono što je lijepo vidjeti jesu mladi dobrovoljci. Ne zaboravimo i dobrovoljne umirovljenike koji su pronašli svoje mjesto u aktivnostima Crvenoga križa.

Možda vam se isto sviđa!

Kad vojni rok postane komedija koja je nasmijala brdovečku publiku

Bernardić najavio aktivnu jesen u Pušći i zahvalio vatrogascima

Obilježavanje Svjetskog dana moždanog udara u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske  Toplice

Turistička zajednica Svetog Ivana Zeline s manifestacijom Zelinska kestenijada potvrdila je mjesto među najboljim primjerima održivosti

U Dubrovčanu započela izgradnja sportske dvorane

TAGGED: Anica Francetić Kufrin, Crveni križ Samobor, Edi Kirschenheuter, gabrijel deak, Henry Dunant, Hrvatski Crveni križ, petar burić, Robert Markt, samobor, Stupnik, sveta nedelja
Mirna K 9. svibnja 2022.
Podijeli članak
Facebook TwitterEmail Print
Podijeli

You Might also Like

IzdvojenoKultura

Kad vojni rok postane komedija koja je nasmijala brdovečku publiku

30. listopada 2025.
IntervjuIzdvojeno

Bernardić najavio aktivnu jesen u Pušći i zahvalio vatrogascima

30. listopada 2025.
Vijesti

Obilježavanje Svjetskog dana moždanog udara u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske  Toplice

30. listopada 2025.
Vijesti

Turistička zajednica Svetog Ivana Zeline s manifestacijom Zelinska kestenijada potvrdila je mjesto među najboljim primjerima održivosti

29. listopada 2025.
TV ZAPADTV ZAPAD

© 2025 www.zapad.tv | Televizija Zapad | Powered by: FusionNet Media

  • Naslovna
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Događanja
  • Intervju
  • KONTAKT
  • TV UŽIVO

Removed from reading list

Natrag
AdBlock Detektiran
Podržite i vi naš rad tako da nam omogućite reklamiranje te prikaz reklama. Unaprijed zahvaljujemo!
Okay, I'll Whitelist
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?